Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatnosci.
 
1
[CONTENT]
niedziela05.02.2023
 • zachód: 17:33
 • wschód: 07:25
 • zachód: 07:17
 • wschód: 16:26
 • faza: półpełny prawy (blask: 99%)
 • następna pełnia: 07 marzec
 • 8 Łuczniczych przykazań poprawnej techniki.

  wróć
  2015-10-30
  8 Łuczniczych przykazań poprawnej techniki łuczniczej. 

  Niezależnie od tego z jakiego luku strzelamy (tradycyjny lub bloczek) należ pamiętać o kilku najważniejszych rzeczach odnośnie poprawnej postawy łuczniczej.
  Po pierwsze stoimy bokiem do tarczy skierowani ręką trzymającą łuk w stronę celu.
  Po drugie nie przechylamy się w żadną stronę, ani w stronę celu ani w przeciwną. Stoimy jak najbardziej prosto i warto nad tym popracować stojąc na przeciwko dużego lustra podczas strzelania jeśli to możliwe, aby samemu móc korygować postawę.
  Po trzecie głowa też musi być prosto, skierowana w stronę celu oczywiście. Nie dosuwamy głowy do cięciwy, to cięciwa musi dotrzeć do naszego nosa ! (w przypadku bloczków, korygujemy to zmianą długości naciągu bądź ugięciem ręki trzymającej łuk jeśli naciąg jest minimalnie za długi).
  Po czwarte barki muszą być jak najniżej. Unoszenie barków powoduje złą postawę łuczniczą.
  Po piąte nogi lekko rozstawione aby łatwiej utrzymać równowagę i stabilną pozycję.
  Po szóste ręka trzymająca łuk powinna cały czas "wypychać" łuk a druga ręka ciągnąć cięciwę. Oczywiście odbywa się to głównie przy pomocy mięśni pleców. Gdy jesteśmy naciągnięci, powinniśmy czuć że nasze łopatki są ze sobą złączone.
  Po siódme należy pilnować aby ręka ciągnąca cięciwę w 
  momencie naciągnięcia ułożona była w jednej linii ze strzałą. Pilnujemy aby łokieć był odpowiednio wysoko i nie opadał poniżej linii barków.
  Po ósme i ostatnie dłonią trzymającą łuk nie ściskamy rączki tylko opieramy na niej dłoń. Natomiast dłoń ciągnąca cięciwę musi być zawsze w tym samym miejscu po naciągnięciu łuku, inaczej każdy strzał będzie inny i nie będziecie w stanie zrobić dobrego skupienia na tarczy.
  Zapamiętanie i pilnowanie tych ośmiu punktów pozwoli wam osiągnąć prawidłową postawę łuczniczą i sprawi że będziecie celnie i powtarzalnie strzelać. Przynajmniej mamy taką nadzieję. 


  Dodaj komentarz

  photo user
  odpowiedź do