Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatnosci.
 
1
[CONTENT]
poniedziałek27.03.2023
  • zachód: 18:34
  • wschód: 06:08
  • zachód: --:--
  • wschód: 08:44
  • faza: półpełny prawy (blask: 29%)
  • następna pełnia: 05 maj
  • Cele łucznicze Yate

    wróć
    Bowhunting.pl 2014-09-16
    Czeska firma Yate została stworzona w 1991r. Camping, Outdoor, Sport&Fitness to segmenty rynku, na którym spotkamy jej artykuły. Jednym, który nas zainteresował są cele łucznicze przeznaczone do przyjmowania strzał z grotami tarczowymi dla każdego rodzaju łuku. Postanowiliśmy sprawdzić jak owe cele będą sprawdzać się teście praktycznym wykonanym na naszej strzelnicy.  

    Od firmy Yate otrzymaliśmy 3 rodzaje celów do przetestowania.
    - Owalny cel Yate 60 XL z serii Outdoor 2014 targets
    - Polimix Cube 30x30x30cm z serii Target Butts Polimix
    - Maty do tworzenia tarcz z serii Polimix Stripes

    Cele testowaliśmy takim oto sprzętem:
    - BowTech RPM 360, 60lbs, 27”naciągu cięciwy
    - Hoyt Spyder Carbon, 82lbs, 30” naciągu cięciwy

    Strzały których użyliśmy do testu to:
    -Beman MFX Classic 340, 11,2gpi, Brass Hit Insert 85 grain o łącznej wadze strzały 500,2 grain
    - Easton A/C/C Pro Hunting Series 300, 10,4 gpi o łącznej wadze strzały 455,2 grain
    - Easton Full Metal Jacket Dangerous Game 250, 17,2 gpi o łącznej wadze strzały 706,8 grain
    Strzał oddawaliśmy z odległości zaledwie 4 m by poddać maty jak najcięższej próbie.


    Pierwszym celem, który trafił na naszą strzelnice była owalna mata Outdor Series 2014 60 XL, przed opisaniem wyników rzućmy na nią okiem.
    Solidnie wykonana o wymiarach 60 cm średnicy i 31 cm grubości. Widnieje na niej logo firmy oraz żółte punkty, które mogą posłużyć nam za cel. Sama mata jak na swoje rozmiary jest niezwykle lekka oraz posiada uchwyty pozwalające łatwo ją przenosić, dostajemy także zapewnienie od firmy, że jest wodoodporna. Można ją zakupić w rożnych rozmiarach od 45 do 130cm średnicy, grubości 20-31cm. Firma oferuje możliwość dostosowania rozmieszczenia celów na macie (ilość żółtych punktów). Sama budowa celu polega na spiralnym ciasnym skręceniu specjalistycznej pianki w środku maty. Pozwala to na łatwiejsze wyciąganie strzał oraz zmniejsza odkształcenia maty przy przyjęciu strzały.
    Przejdźmy do testu:
    Łuk BowTech RPM 360- dwie strzały przeszyły cel wystając zaledwie 3 cm z maty.
    Hoyt Spyder Carbon – dwie strzały przeszyły cel jedna wystając ok. 8 cm z celu druga 3 cm.
    Wyciągnięcie strzał gołą ręką nie przysporzyło żadnych trudności. Pianka ładnie zasklepiła się po wyjęciu strzał, nie wystąpiło żadne nadkruszenie się materiału.


    Drugim testowanym celem była kostka Polimix Cube, czyli sześcian o boku 30cm wodoodporna wzmocniona pianka, wykorzystywana także, jako środek innego celu firmy Yate. Wykonana ze sprasowanych pianek, całość wykończona czarną wzmocnioną pianką z żółtym celem.
    Do testu użyto tych samych zestawów:
    Łuk BowTech RPM 360 – dwie strzały przebiły cel wychodząc zaledwie 2 cm poza mate
    Hoyt Spyder Carbon – Wszystkie strzały przeszyły kostkę dwie z nich wyszły z niej na ponad 10 cm, jedna na ok. 3 cm.


    Ostatnim celem, który sprawdziliśmy są bloki służące do budowy własnej tarczy. Firma Yate oferuje je w rożnych rozmiarach, wszystkie bloki są wodoodporne, łatwo wymienne na większej tarczy. Wykonane są ze sprasowanej pianki bez wykończenia.
    Nasz cel składał się z 4 bloków 30x30x8,5 cm owiniętych folią, która była jedynym spoiwem, z  tarczą umieszczoną na boku celu , gdzie poszczególne bloki łączyły się ze sobą.

    Strzały oddane do tego celu wyglądały następująco:
    Łuk BowTech RPM 360 – dwie strzały przebiły bloki na 2 cm jedna z nich zatrzymała się na samym końcu bloku.
    Hoyt Spyder Carbon – Wszystkie strzały przebiły połączone bloki na 10 cm.


    Po teście spokojnie możemy polecić te cele każdemu, kto zajmuje się strzelectwem, cele z powodzeniem zatrzymują ekstremalnie ciężkie i szybkie strzały, nie ma problemu z wyjmowaniem strzał . Cele są łatwe do przenoszenia, lekkie, wodoodporne, nadają się do strzelania z łuków tradycyjnych jak i bloczkowych, przyjazne dla strzał, w różnych rozmiarach i w dobrej cenie.

    Całość testów została specjalnie dla was na
    grana, więc możecie sami ocenić jak sprawdzają cie maty łucznicze firmy Yate. Zapraszamy do obejrzenia wideorealcji:
    www.youtube.com/watch

    Mamy dla was kolejny filmik :)
    Oto jak wygląda nasza pianka po 3 miesiącach strzelania do niej z 82#  łuku Hoyt Carbon Spyder. Zwróćcie uwagę na środek tarczy, który z drugiej strony praktycznie nie jest zniszczony. Strzały które były używane do strzelania to Full Metal Jacket 250, 700 gn,
    Strzelane do tarczy odbywało sie z różnych odległości od 4 m do 90 m. i w każdych warunkach atmosferycznych, podczas deszczu mata nie nasiąkała. Doszliśmy także do wniosku, że mata jate może nadawać sie także na cel ruchomy, przynajmniej jej mniejsze owalne odpowiedniki :)
    Tasiemka służąca do prznoszenia celu okazała sie bardzo wytrzymała, a jej mocowanie do maty nie wyrobiło sie, ani nie zaczeło sie odklejać.
    Poprzez specjalne skręcenie pianki wyjmowanie strzałek z celu nie sprawiało kłopotu, a cel pomimo 4 miesięcy cieżkich prób nie zaczął sie kruszyć czy strzępić i nadal zachował kształt orginalnej owalnej maty Yate outdoor 60 XL.
    www.youtube.com/watch











    Pianki Yate już w naszym sklepie!

    Wstrzel się w BowHunting.pl!

    Dodaj komentarz

    photo user
    odpowiedź do