Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatnosci.
 
1
[CONTENT]
niedziela05.02.2023
 • zachód: 17:33
 • wschód: 07:25
 • zachód: 07:17
 • wschód: 16:26
 • faza: półpełny prawy (blask: 99%)
 • następna pełnia: 07 marzec
 • Technologia POWERSHIFT by Bowtech

  wróć
  Aleksander Gawryś 2015-04-26
  W dzisiejszych czasach rynek łuczniczy jest dosłownie zalewany nowinkami technicznymi od różnych producentów każdego roku. Wiodące firmy takie jak Bowtech, Hoyt, Mathews czy PSE prześcigają się w pomysłach i nowych rozwiązaniach w celu polepszenia parametrów swoich łuków, tak aby łuki były jak najszybsze, jak najbardziej stabilne i zarazem celne. Wydaje się jednak że mimo niewielkich różnic jakimi są: kształt, rodzaj i wielkość kamów, wygląd majdanu oraz materiał z którego został wykonany, różne rodzaje wytłumienia, to jednak większość łuków jest do siebie bardzo podobna. Ich działanie opiera się na tym samym systemie pracy - jedne kamy, pracujące zawsze w ten sam sposób, gdzie możemy jedynie zmienić długość naciągu oraz let-off, a to i tak nie we wszystkich modelach łuków, gdyż często wiąże się to z kupnem nowych kamów. Dopiero Bowtech wprowadził rewolucyjną technologię Power Shift zapewniającą niesamowitą wszechstronność łuków, która jest nieporównywalna z jakimkolwiek łukiem innych firm dostępnym obecnie na rynku.

  Technologia Power Shift pozwala nam na uzyskanie 2 a nawet 3 łuków w jednym. Dlaczego mieli byśmy kupować 2 bądź 3 różne łuki, z których każdy byłby przystosowany do innego typu strzelania w różnych warunkach, czy do tarczy, czy do polowania, gdy możemy mieć tylko jeden łuk, który będzie się doskonale sprawdzał w każdych warunkach ? Technologia PowerShift pozwala nam na zastosowanie 2 różnych rodzajów dysków w różnych łukach z rodziny Bowtech’a.
  Pierwsze dyski noszą nazwę PowerDisc - zapewniają nam uzyskanie 3 dynamicznych łuków w jednym. Power Disc w bardzo prosty sposób pozwala nam ustawić dyski w jednej z 3 pozycji, uzyskując pożądany przez nas rezultat. Do dyspozycji mamy 3 ustawienia:
  1) Performance setting – ustawienie zapewniające największą wydajność łuku, gdy potrzebujemy maksymalnej prędkości strzały przy maksymalnej mocy.
  2) Classic setting - klasyczna mieszanka gładkiego naciągu z bezkompromisowym mocnym strzałem doskonale znana z łuków Bowtech’a.
  3) Comfort setting
  gdy zdarzy nam się strzelać w ekstremalnych warunkach, ustawienie to pozwoli nam w łatwy i komfortowy sposób naciągnąć łuk i oddać precyzyjny strzał.

  Dzięki przemyślanej przez Bowtech’a budowie dysków, zmiana ich ustawieni możliwa jest bez potrzeby korzystania ze specjalistycznej prasy łuczniczej, a jedynie za pomocą kluczy ampulowych. PowerDisk Technology stosowana jest w dwóch modelach Bowtech’a: Prodigy oraz Boss.

  Drugim rodzajem dysków jest FlipDisc. System stosowany w Bowtech’u Carbon Icon oraz Eva Shockey (dedykowany kobietom), pozwalający na ustawienie dysków w 2 pozycjach: Performance setting oraz Comfort setting. Obydwa łuki cechuje najlżejszy na runku karbonowy majdan, który wraz z technologią FlipDisc sprawią że obydwa łuki są jednymi z najciekawszych propozycji dla wszystkich, mniej i bardziej zaawansowanych miłośników łucznictwa.


  Dodaj komentarz

  photo user
  odpowiedź do