Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatnosci.
 
1
[CONTENT]
niedziela29.01.2023
 • zachód: 17:24
 • wschód: 07:32
 • zachód: 00:39
 • wschód: 11:18
 • faza: półpełny prawy (blask: 53%)
 • następna pełnia: 07 marzec
 • Technologia REACT w celownikach trophy Ridge.

  wróć
  Aleksander Gawryś 2015-03-20
  Firma Trophy Ridge jest jednym z wiodących producentów celowników do łuków bloczkowych w USA. Specjalizuje się głównie w celownikach przystosowanych do polowania. W swojej ofercie firma posiada celowniki o prostej budowie i regulacji jak i bardziej profesjonalne zawierające mikro regulacje, tworzone z bardzo wytrzymałych i lekkich materiałów, do których zalicza się grupa celowników stworzonych w technologii REACT, którym postaramy się bliżej przyjrzeć.

  Technologia REACT jest bardzo innowacyjna, gdyż na rynku nie znajdziemy nic podobnego, a zarazem tak prostego w obsłudze. Głównym założeniem technologii React jest uproszczenie i zmniejszenie czasu ustawiania pinów na różne odległości, tak aby łucznik nie musiał ustawiać każdego pinu oddzielnie. Zamiast ustawiać 5 pinów po kolei, ustawiamy jedynie 2 z nich a pozostałe 3 automatycznie się dostosują. Pierwsze co musimy zrobić to ustawić się na najbliższą interesującą nas odległość, na przykład 20 metrów i ustawić pierwszy pin od góry tak aby trafiać w środek celu. Następnie powtarzamy tą czynność na kolejnej odległości, powiedzmy 30 metrów. W tym momencie mamy ustawione dwa górne piny, a pozostałe 3 ustawią się automatycznie na kolejne odległości - 40, 50 i 60 metrów. Dla łatwiejszego zobrazowania sobie tego procesu zamieszczamy krótki film instruktarzowy poniżej.

  https://www.youtube.com/watch?v=SAURLD9aPao

  Ustawianie pinów jak i całego celownika w technologii REACT odbywa się za pomocą mikro regulacji, pozwalającej na ciche i precyzyjne ich ustawienie za pomocą licznych pokręteł, bez potrzeby używania jakichkolwiek kluczy.

  Do rodziny celowników w technologii REACT zaliczamy 4 modele:

  Trophy Ridge 3D React
  5 pinowy celownik, wykonany z bardzo twardego plastiku, z aluminiowymi pokrętłami do mikro regulacji. Celownik posiada bardzo długie światłowody, zabezpieczone wewnątrz specjalnej obudowy No-snag Fieber Routing System, dzięki której są one dobrze chronione i dostarczana jest do nich duża ilość światła sprawiająca że piny są wyraźne i bardzo jasne. Dodatkowo piny posiadają możliwość podświetlenia, dla zapewnienia większej precyzji strzału. Okno celownika o przekątnej 2,5" daje duże pole widzenia, a fluoroscencyjny okrąg dookoła celownika pozwala bez wysiłku dopasować peep sight do celownika. Celownik posiada precyzyjnie umieszczoną poziomicę dzięki której mamy zawsze pod kontrolą czy nasz łuk nie jest przechylony podczas strzału.


  Trophy Ridge 3D React Pro
  Obecnie najlepszy celownik od Trophy Ridge bazujący na technologii React. Od zwykłego React’a odróżnia go konstrukcja wykonana całościowo z aluminium, pokrętła do mikro regulacji wykonane ze stali nierdzewnej, troszkę mniejsze 2” okno celownika, oraz druga i trzecia oś poziomowania dzięki którym mamy jeszcze większą możliwość regulacji celownika.

  Trophy Rige 3D React One
  Uważany za najdokładniejszy jednopinowy celownik na rynku nadający się za równo do polowania jak i strzelania tarczowego. Konstrukcja jest w 100% aluminiowa dzięki czemu jest trwała i lekka zarazem. Celownik posiada olbrzymi zakres możliwej regulacji, dzięki czemu dopasujemy go bez problemu do każdej wysokości peep sightu. O ustawianie pinu na różne odległości dba oczywiście technologia REACT, jednak inaczej niż w przypadku modeli 3D React oraz 3D React Pro, gdzie pokrętło od ustawiania pinów znajdowało się tuż obok okna celownika, w React One, pokrętło regulacji znajduje się na samym początku ramienia celownika.

  Trophy Rige 3D React Trio
  Konstrukcja celownika podobna jak w przypadku React One, z tą róznicą że React Trio posiada 3 piny, przez co zostało w nim zastosowane trochę większe okno celownika.

  Dodaj komentarz

  photo user
  odpowiedź do